Gwiazda Ruda Śląska po czteroletniej banicji wraca do Fogo Futsal Ekstraklasy. Śląski zespół niespodziewanie pokonał na wyjeździe Futsal Świecie 6:2, odrabiając dwubramkową stratę z przegranego 3:5 spotkania barażowego na własnym parkiecie. Pierwsze skrzypce w spotkaniu rewanżowym grali Kolumbijczycy, Cesar Baldrich i Sergio Alcibar.

Po porażce w Rudzie Śląskiej 3:5 niewiele osób wierzyło w awans Gwiazdy do futsalowej elity. Początek spotkania rewanżowego w Świeciu przypominał pierwszą odsłonę potyczki na Śląsku, gdzie obydwa zespoły prowadziły wyrównany bój i po 20 minutach na tablicy widniał rezultat 2:2. Warto jednak dodać, że to dwukrotnie rudzianie musieli gonić wynik.

Po przerwie halembianie zagrali po profesorsku w defensywie i z zimną krwią wykorzystywali błędy popełniane przez miejscowych. Klasą dla samych siebie byli dwaj Kolumbijczycy. Cesar Baldrich i Sergio Alcibar byli do bólu skuteczni, dzieląc się w drugiej odsłonie łupem bramkowym.

Futsal Świecie - Gwiazda Ruda Śląska 2:6 (2:2)

1:0 - Mrówczyński