To był udany rok dla śląskiego i bytomskiego tenisa. Podczas gali, która odbyła w Bytomiu podsumowano sportowe dokonania oraz podziękowano osobom i instytucją za wsparcie.

W Gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się Gala Bytomskiego Tenisa. Władze Górnika podsumowały rok 2015 oraz podziękowały sponsorom, instytucjom oraz mediom za wsparcie.

- Cały czas staramy się robić wszystko co w naszej mocy, żeby rozwijać bytomski i śląski tenis. Bez wsparcia i pomocy ludzi, sponsorów i instytucji nie byłoby to możliwe – powiedział Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Górnika Bytom.

W 2015 roku zawodnicy Górnika Bytom odnosili spore sukcesy na polskich oraz zagranicznych kortach. Po drużynowe Mistrzostwo Polski sięgnęły kobiety. W złotej drużynie obok Pauli Kani, Soni Grzywocz, Justyny Jagiełki oraz Karoliny Bogus była Agata Borgman.

- W tenisie nie ma nic za darmo. Sukces trzeba wypracować na treningach i często kosztuje wiele wyrzeczeń. Trzeba zapomnieć o spotkaniach i wypadach z przyjaciółmi i spędzać długie godziny na korcie – zdradziła tenisistka Agata Borgman.

Niedawno do bytomskiego klubu dołączyła zwyciężczyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w singlu i deblu. Marcelina Podlińska to obecnie jedna z największych nadziei polskiego tenisa ziemnego.

- Wierzę, że w Bytomiu będę miała najlepsze warunki do tego, żeby podnosić swoje umiejętności. Cieszę się ze wspólnych treningów z Agatą czy Paulą. Moim największym marzeniem jest wygranie wielkoszlemowego turnieju – oznajmiła Marcelina Podlińska.

Zawodnicy dobrze zdaję sprawę z tego, że droga na tenisowy szczyt jest trudna i wyboista. -

W męskim tenisie 300 czy 400 zawodników gra na podobnym poziomie i liczą się przede wszystkim detale. W kobiecym tenisie wygląda to trochę inaczej, ale rywalizacja też jest zacięta. Wszystko można jednak osiągnąć ciężką pracą, co pokazują sukcesu zawodników Górnika Bytom – rzekł Błażej Koniusz, trener kobiet w Górniku Bytom.

Wśród instytucji, które wspierają śląski klub znalazł się również Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Natomiast prezydent Damian Bartyla nie ukrywał, że dzisiaj Górnik to ważna wizytówka sportowego Bytomia.

Wśród nagrodzonych znalazła się również Telewizja Sfera, która na bieżąco relacjonowała największe imprezy tenisowe, jakie odbyły się w tym roku na bytomskich kortach.

Więcej w materiale wideo.

KOMENTARZE