17. kolejkę spotkań rozegrali koszykarze II ligi. Sporo emocji było w Bytomiu, gdzie Polonia w meczu na szczycie zmierzył się z zespołem AGH Kraków. Natomiast Pogoń walczyła u siebie z Politechniką Częstochowa.

Rozgrywki II ligi koszykówki wkraczają w decydującą fazę. Do ciekawej potyczki doszło w Bytomiu, gdzie Polonia zmierzyła się z AGH Kraków. Lepiej w mecz weszli Akademicy, którzy pierwszą kwartę wygrali różnicą 11 punktów. Defensywa Niebiesko-Czerwonych miała duży problem z zatrzymanie Jakuba Krawczyk.

Poloniści w 2 i 3 kwarcie mozolnie odrabiali straty niesieni dopingiem kibiców. Przewaga AGH topniała z minuty na minutę, a duża w tym zasługa duetu Paweł Jurczyński – Michał Moralewicz. Na 3 minuty przed końcem, i po celnym rzucie Łukasza Bąka, na tablicy wyników widniał remis 66:66. Jednak później do kosza trafiali już tylko goście, którzy wygrali całe spotkanie 66:72.

9 raz w tym sezonie zeszli pokonani z parkiety koszykarze Pogoni. Rudzianie przegrali u siebie wysoko, bo aż 65:82 z Politechniką Częstochowa. Decydująca dla losów spotkania okazała się 3. kwarta, którą goście wygrali aż 32:14. Częstochowianie królowali pod własną tablicą i często trafiali z dystansu.

Szalał z przodu Przemysław Łaszewski. Skrzydłowy Politechniki zdobył 18 punktów oraz zaliczył 11 zbiórek. Podopieczni Bogusława Mola mieli spory problem ze skutecznością i często nie trafiali do kosza z wyśmienitych pozycji. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Adam Anduła, który zapisał na swoim koncie 20 oczek.

Po 17. kolejkach bytomianie z dorobkiem 31 punktów zajmują 2. miejsce w tabeli. Pogoń jest szósta.