19. kolejkę spotkań rozegrali w ostatni weekend koszykarze II ligi. Polonia Bytom zmierzyła się u siebie z Zagłębiem Sosnowiec, natomiast rudzka Pogoń w Katowicach walczyła z rezerwami Mickiewicza.

Kolejną ligową kolejkę rozegrali koszykarze II ligi. Pewnie po komplet punktów sięgnęła w Hali na Skarpie Polonia. Bytomianie pokonali 81:62 Zagłębie Sosnowiec, które w tym sezonie gra w kratkę. Goście przez 20 minut prowadzili wyrównany bój z faworyzowanym rywalem.

W trzeciej kwarcie podopieczni Radosława Kucińskiego wrzucili szósty bieg, zaczęli grać agresywniej w defensywie i lepiej pod obiema tablicami. Paweł Jurczyński seryjnie trafiał za trzy i całe spotkanie zakończył z 23 punktami na koncie. Double – double zaliczyli Łukasz Bąk oraz Emil Podkowiński.
- Jestem zadowolony z gry swojego zespołu. W trzeciej kwarcie dobrze graliśmy strefą, mieliśmy sporo zbiórek pod własną tablicą, a to szybko przełożyło się na zdobycz punktową - powiedział po meczu trener Niebiesko-Czerwonych, Radosław Kuciński.

Pogoń wróciła na tarczy z Katowic. Rudzianie przegrali z rezerwami Mickiewicza, które były tym razem wzmocnione kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu. Na przerwę podopieczni Bogusława Mola zeszli przegrywają różnicą 25 punktów. Największą bolączką przyjezdnych była skuteczność.

Nowobytomianie w całym spotkaniu zanotowali aż 27 strat. Spustoszenie w szeregach defensywnych Pogoni siał Norbet Kujon. Młody zawodnik z Katowic zdobył 21 punktów, siedmiokrotnie trafiając za trzy. Ostatecznie zespół z Rudy Śląskiej przegrali z Mickiewiczem 56:92.