Nie zwalniają tempa koszykarze Polonii. Niebiesko-Czerwoni w meczu 20. kolejki wysoko pokonali na własnym parkiecie spadkowicza z I ligi. Dzięki wygranej bytomianie umocnili się na pozycji wicelidera II ligi.

Już po dwóch kwartach MCKiS Jaworzno przegrywał w Bytomiu różnicą 11 punktów. Przyjezdni słabo radzili sobie pod tablicami, gdzie w obronie oraz ataku królowali gospodarze. W drugiej połowie podopieczni Radosława Kucińskiego jeszcze bardziej podkręcili tempo czego efektem była powiększająca się przewaga. Celnie za linii 6 metrów i 75 centymentrów  rzucał Paweł Jurczyński.

W czwartej kwarcie miejscowi pozwoli zdobyć rywalowi zaledwie 8 punktów, spokojnie kontrolując boiskowe wydarzenia. Ostatecznie Polonia pokonała zespół z Jaworzna 90:56.

Jednym z ojców chrzestnych okazałego zwycięstwa był Wojciecha Szpyrka, notują double-double za 12 zdobytych punktów oraz 10 zbiórek. Kolejne dobre zawody rozegrał Paweł Jurczyński, kończąc mecz z dorobkiem 19 oczek.

Polonia po 20. kolejkach zajmuje 2 miejsce w tabeli z bilansem 13 zwycięstw, 6 porażek.