Miłą niespodziankę sprawili swoim sympatykom piłkarze Ruchu Radzionków, pokonując w meczu 28. kolejki I ligi lidera rozgrywek, Piast Gliwice (1:0). Bramkę na wagę cennych trzech punktów zdobył Krzysztof Danielewicz.

Podopieczni Artura Skowronka przerwali niechlubną passę pięciu spotkań bez zwycięstwa i to na gorącym terenie w Gliwicach. Ruch przez całe spotkanie skupiał się głównie na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki, jednak robił to mądrze i co najważniejsze skutecznie.

Zwycięskiego gola dla radzionkowian zdobył z rzutu wolnego Krzysztof Danielewicz. Chwilę później powinien wyrównać Rubena Jurado, jednak futbolówka po jego strzale opieczętowała obydwa słupki i wyszła w pole.

Wyraźnie podbudowany zwycięstwem nad silnym rywalem był szkoleniowiec Ruch Radzionków.

- Cieszymy się, że udało nam się sięgnąć po komplet punktów w tym meczy. Mamy sporą satysfakcję z tego, że jesteśmy pierwszą drużyną, która wygrała w Gliwicach. To zwycięstwo nas dużo kosztowało, zawodnicy włożyli wiele zdrowia w to spotkanie. Monolit naszej drużyny było widać szczególnie w drugiej połowie, kiedy Piast zepchnął nas do głębokiej defensywy – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener „Cidrów”, Artur Skowronek.

KOMENTARZE