Ostatnią kolejkę spotkań rozegrali w tym roku koszykarze II ligi. Pogoń Ruda Śląska zmierzyła się u siebie z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza, natomiast Polonia Bytom walczyła z Albą Chorzów.

12. serię spotkań rozegrali koszykarze II ligi. Pogoń pokonała przed własną publicznością 96:78 rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Pierwsza kwarta nie zapowiadała wygranej gospodarzy. Lepsze wrażenie sprawiała młoda ekipa gości, która grała skutecznie i z polotem. Po 10. minutach na tablicy wyników widniał wynik 16:31.

Druga i trzecia kwarta to już zdecydowana przewaga rudzian. Podopieczni Bogusława Mola zaczęli grać agresywniej w defensywie i częściej trafiać z półdystansu. Prym w poczynaniach ofensywnych wiódł duet Patryk Jeleń – Tomasz Stankala. Obaj zdobyli po 18 punktów.

11 mecz w tym sezonie wygrała Polonia. Bytomianie stosunkowo łatwo rozprawili się u siebie z Albą Chorzów, wygrywając 93:71. Już po 10 minutach Niebiesko-Czerwoni prowadzili 30:19. Przyjezdni w drugiej i trzeciej kwarcie starali się zniwelować straty, jednak końcówka należała do gospodarzy. 35 punktów zdobył Emil Podkowiński.

Po 12. kolejkach Poloniści z dorobkiem 23 punktów zajmują drigoe miejsce w tabeli. Pogoń z 18 oczkami na koncie jest siódma. 2 stycznia o godzinie 18:00 obydwa zespoły zmierzą się w Bytomiu w meczu derbowym.