Źródło: Łukasz Łuszczek Źródło: Łukasz Łuszczek

Trwa piękny sen zespołu futsalowego Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Dom w Pucharze Polski. Środowiskowa drużyna z Rudy Śląskiej pokonała w 1/16 rozgrywek pierwszoligowe Cuprum Polkowice aż 10:3!

Ku zdziwieniu kibiców goście przyjechali do Halemby w sześcioosobowym składzie. Polkowiczanom, którzy w ubiegłym sezonie pukali do bram Futsal Ekstraklasy, sił na walkę wystarczyło na 30 minut.

Czym było bliżej końca potyczki, tym bardziej rosła dominacja Naszego Domu, który grał mądrze i głównie szukał okazji do kontrataku. W ostatnich 4. minutach rudzianie aż pięciokrotnie trafili do siatki rywala. Cuprum ostatecznie wróciło na Dolny Śląsk z bagażem 10 bramek.

W niedzielę pucharową rywalizację rozpocznie Gwiazda Ruda Śląska. Podopieczni Adama Krygera zagrają w Rzeszowie z liderem I ligi, zespołem Heiro. Początek meczu o godzinie 16:30.

Więcej na temat występów rudzkich drużyn w rozgrywkach Pucharu Polski w poniedziałkowym serwisie sportowym o godzinie 17:40.