11. mecz w tym sezonie II ligi wygrali szczypiorniści Grunwaldu. Rudzianie pokonali na wyjeździe Orła Przeworsk i nadal przewodzą ligowej tabeli.

13. kolejka II ligi okazała się szczęśliwa dla szczypiornistów Grunwaldu. Drużyna z Rudy Śląskiej pokonała na wyjeździe Orła Przeworsk 29:21. Pierwsza połowa należała do halembian, którzy łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich i z zimną krwią wykorzystywali błędy miejscowych. Po 30 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 14:8 dla gości.

Po zmianie stron swoje pięć minut miał Orzeł. Gospodarze w ciągu 10 minut zdołali odrobić straty i doskonale grali w defensywie, w czym duża zasługa golkipera. Podopieczni Mariusza Gracki z letargu obudzili się dopiero w końcówce. Kluczem do sukcesu okazały się szybkie kontrataki oraz lepsza gra w defensywie.

Kilka ważnych bramek zdobył Maciej Zarzycki, który zakończył zawody z 6 trafieniami na koncie.

Po 13. kolejkach Zieloni z dorobkiem 22 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli, ale mają więcej rozegranych meczów niż grupa pościgowa. Kolejne spotkanie rozegrają w ostatni weekend lutego. Ich rywalem będzie MKS Biłgoraj.