To było niezwykle emocjonujące widowisko. Gwiazda Ruda Śląska pokonała 3:2 Constract Lubawa w pierwszym spotkaniu barażowego dwumeczu o awans do Futsal Ekstraklasy.

Rudzianie prowadzili po pierwszej połowie 2:0. W 6. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Siadul. Już cztery minuty później gospodarze podwyższyli wynik po golu Marcina Brysza. Przyjezdni mieli swoje okazje, ale kapitalne zawody rozgrywał Dawid Barteczka.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana. Obie ekipy odczuły trudy walki w hali rudzkiego MOSiR-u. Ekipa z północy nie poddawała się i strzeliła gola kontaktowego. W 28. minucie Jakub Raszkowski przymierzył z dystansu i pokonał Barteczkę. Gwiazda odpowiedziała chwilę później. Po składnej, zespołowej akcji piłkę w siatce umieścił Daniel Jagodziński. W 32. minucie goście znów złapali wiatr w żagle - drugiego gola dla Constractu zdobył Patryk Szczepaniak. Wynik utrzymał się do końcowej syreny.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w sobotę 19 maja. Zwycięzca tej pary zagra w drugim dwumeczu z zespołem z Futsal Ekstraklasy, który zajmie miejsce barażowe.