Źródło: Slavia Ruda Śląska Źródło: Slavia Ruda Śląska

W sobotę po raz ostatni w tym sezonie wybiegli na boisko piłkarze ligi okręgowej. Urania Ruda Śląska pokonała na własnym boisku 3:1 Sokoła Wola. Bramki dla drużyny z Kochłowic zdobyli Kamil Ogiński oraz Paweł Barczak. Raz piłka wpadła do siatki dzięki zawodnikowi gości. Kochłowiczanie zakończyli sezon na 10. miejscu w tabeli.

Trzeciej porażki z rzędu zaznał Wawel Wirek. Rudzki zespół przegrał na wyjeździe aż 1:6 z Podlesianką Katowice, która od pierwszej do ostatniej minuty dominowała na boisku. Podopieczni Tomasza Grozmaniego zostali sklasyfikowani na 13 pozycji.

Grunwald wybrał się na mecz do Pszczyny jedynie w ośmioosobowym składzie. Po 27. minutach i przy stanie 0:4 zespół z Halemby został zdekompletowany, a sędzia przerwał spotkanie. Iskra najprawdopodobniej otrzyma walkower. Zieloni z hukiem spadają do klasy A.

Udanie zakończyła sezon Slavia, która awans szczebel wyżej zapewniła sobie już przed kilkoma tygodniami. Rudzianie w 30. kolejce wygrali przed własną publicznością 5:2 z LKS-em Nędza.