Źródło: Platforma Obywatelska i Nowoczesna Źródło: Platforma Obywatelska i Nowoczesna

W Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się Konwencja Regionalna Koalicji Obywatelskiej. Platforma Obywatelska i Nowoczesna do najbliższych wyborów samorządowych pójdą pod jednym szyldem.

 

- Samorząd, tworzenie metropolii - te wszystkie rzeczy wymagają współpracy. Również współpraca jest potrzebna, żeby zwyciężać w wyborach samorządowych. Dlatego Platforma Obywatelska i Nowoczesna zdecydowały się na zbudowanie Koalicji Obywatelskiej, która ma realną szansę na zwycięstwo w najbliższych wyborach - powiedziała Katrzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

- Jeżeli Polska obywatelska ma wygrać, jeżeli jej program ma być rozumiany, to gdzie bardziej niż na Śląsku? Który szanuje swoją historię, szanuje podmiotowość i zawsze był niezależny. Zawsze był dumny i zawsze był podmiotowy - dodał Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Liderzy obydwu partii zaprezentowali na Górnym Śląsku kandydatów na prezydentów miast. W Rudzie Śląskiej o fotel prezydenta powalczy była wicemarszałek województwa śląskiego, Aleksandra Skowronek.

- Przede wszystkim chcę stworzyć prężnie rozwijające się miasto, które będzie istotnym elementem tego regionu. Chcę, żeby Ruda Śląska była silna, była piękna. I chcę ją taką stworzyć razem z rudzianami - oznajmiła Aleksandra Skowronek, kandydatka na prezydenta miasta Ruda Śląska.

- Jest to osoba bardzo doświadczona w samorządzie, w zarządzaniu ludźmi. Była wiceprezydentem Rudy Śląskiej, wicemarszałkiem województwa śląskiego, dzisiaj zarządza dużą spółką, która zajmuje się funduszami europejskimi - chwalił kandydatkę, Wojciech Saługa, lider śląskich struktur PO.

 

Media

KOMENTARZE