Pierwszą kolejkę rundy wiosennej rozegrali w sobotę piłkarze II ligi. Szalony mecz zobaczyli kibice w Mielcu, gdzie miejscowa Stal podejmowała Polonię Bytom.

Piłkarze II ligi rozpoczęli już rundę wiosenną. Polonia Bytom walczyła o ligowe punkty w Mielcu, gdzie miejscowa Stal już po 11. minutach prowadziła 2:0. Najpierw po morderczym kontrataku do siatki trafił Andreja Prokić, a chwilę później jego wyczyn skopiował Bartłomiej Nowak.

Niebiesko-Czerwoni starali się zaatakować, ale ich akcje najczęściej kończyły się na wysokości pola karnego. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli trzeciego gola. Krystian Getinger dośrodkował z rzutu rożnego, a Michał Bierzało głową pokonał Marcina Michalak.

W drugiej odsłonie obraz gry znacząco się nie zmienił. Nadal stroną dyktującą warunki byli mielczanie. Drużyna z Górnego Śląska obudziła się w końcówce. Między 77, a 80 minutą goście doprowadzili do wyrównania. Dwa gole zdobył Bartłomiej Setlak, jednego Idrissa Cisse.

W 82. minucie komplet punktów zapewnił liderowi II ligi pięknym strzałem z dystansu Jakub Żubrowski.

Stal Mielec - Polonia Bytom 4:3 (3:0)

1:0 - Prokić (3`)

2:0 - Nowak (11`)

3:0 - Bierzało (34`)

3:1 - Setlak (77` karny)

3:2 - Cisse (79`)

3:3 - Setlak (80`)

4:3 - Żubrowski (82`)