9. kolejka II ligi nie była udana dla Polonii. Bytomianie przegrali przed własną publicznością 0:3 z Wisłą Puławy, która niespodziewanie włączyła się w tym sezonie do walki o awans na zaplecze Ekstraklasy. Porażka kosztowała trenera Jacka Trzeciaka utratę posady.

W pierwszej odsłonie kibice, którzy wybrali się na stadion przy ulicy Olimpijskiej nie zobaczyli goli. Najbliżej szczęścia byli na początku spotkania przyjezdni. Konrad Szczotka znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek.

W drugiej odsłonie jako pierwsi zaatakowali miejscowi. Strzał Sebastiana Pączko obronił golkiper Wisły, natomiast dobitkę Idrissa Cisse z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. W 63 minucie wynik otworzył Mateusz Pielach, a 20 minut później Arkadiusz Maksymiuk ładnym strzałem z dystansu podwyższył 2:0.

W 90. minucie dobił Niebiesko-Czerwonych Szymon Wiejak z bliska pakując futbolówkę do siatki.

Kilkadziesiąt minut po ostatnim gwizdku sędziego z funkcji trenera Polonii został zwolniony Jacek Trzeciak.