Źródło: www.bytom.pl Źródło: www.bytom.pl

Międzypokoleniowy Turniej Piłkarski odbył się w ostatni weekend w Bytomiu – Szombierkach. Jako pierwsi do rywalizacji w Hali na Skarpie przystąpili żacy, którzy następnie ustąpili miejsca oldbojom.

- Bytom ma znakomite tradycje piłkarskie. Warto pamiętać o tym, że ten ostatni rok dla polskiej piłki był bardzo dobry, więc zrodził się pomysł zorganizowana przedsięwzięcia, jakiego jeszcze tutaj nie było – powiedział Tomasz Kasperek, organizator imprezy.

W turnieju rywalizowało sześć drużyn z Bytomia oraz okolic. Poziom był wysoki, ponieważ na parkiecie można było zobaczyć byłe gwiazdy I oraz II ligi.

- To są byli zawodnicy Rozbarku czy Polonii Bytom. Niektórzy grali w piłkę w I lidze czy II, a inni w IV czy w okręgówce. Nikt tutaj się nie oszczędza, każdy walczy na parkiecie, ale wszystko się odbywa w duchu fair-play – zdradził Dariusz Kosowski, były zawodnik Rozbarku Bytom

Uczestnicy nie mieli wątpliwości, że warto organizować takie piłkarskie przedsięwzięcia. Dla były zawodników to okazja do doskonałej zabawy oraz sentymentalny powrót do przeszłości.

Najlepszy okazał się zespół Gwarek Tarnowskie Góry, drugie miejsce zajął Rozbark Bytom, a trzecia była Polonia.

Więcej w środowym serwisie sportowym w dziale VOD.

Media

KOMENTARZE