Do kolejnych rudzkich derbów doszło w lidze okręgowej. Wawel Wirek zremisował przed własną publicznością 1:1 z Uranią Kochłowice. W 8. minucie wynik spotkania otworzył Mirosław Sławik, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową wpisał się na listę strzelców.

Kochłowiczanie wyrównali jeszcze w pierwszej połowie, skrzętnie korzystając z prezentu golkipera Wawelu. Łukasz Gawlik tak niefortunnie wybił piłkę, że ta trafiła w Kamila Magierę i wpadła do bramki. Miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia.

W drugiej odsłonie obydwa zespoły miały swoje szanse, ale brakowało precyzji przy wykańczaniu akcji.

Kolejnej dotkliwej porażki doznał Jastrząb. Tym razem bielszowiczanie przegrali na wyjeździe 1:6 z Naprzodem Zawada. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2, a gola dla naszej ekipy zdobył Marcin Michalski. W drugiej odsłonie do siatki trafiali już tylko gospodarze.

Po 8. kolejkach najwyżej w tabeli jest Urania, która z 9 punktami na koncie zajmuje 12. pozycję. Wawel jest 13, a Jastrząb przedostatni.

Więcej w środowym serwisie sportowym o godzinie 17:40.