Źródło: SPR Grunwald Ruda Śląska Źródło: SPR Grunwald Ruda Śląska

Udanie rozpoczęli sezon w II lidze piłkarze ręcznie Grunwaldu. Drużyna z Rudy Śląskiej wysoko pokonała na wyjeździe Politechnikę Świętokrzyską Kielce.

Z nowym trenerem i przemeblowanym składem przystąpili do nowego sezonu w II lidze szczypiorniści Grunwaldu. W 1. kolejce podopieczni Marka Kąpy wygrali w Kielcach z miejscową Politechniką Świętokrzyską 29:19.

Pierwsze połowa nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa przyjezdnych. Halembienie schodzili na przerwę prowadząc jedynie różnicą dwóch goli. Po zmianie stron przyjezdni zaczęli grać agresywniej w defensywie, często wyprowadzali groźne kontrataki, a przewaga rosła z minuty na minutę.

Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli Grzegorz Giebel oraz Maciej Zarzycki po 9.

Kolejny ligowy mecz rudzianie rozegrają w najbliższą sobotę. O godzinie 17:00 w hali MOSiR-u w Halembie zmierzą się z Orłem Przeworsk.